#LotDoDomu

- Wprowadzone przez nas ograniczenia tworzą bardzo trudne sytuacje, szczególnie dla osób, które są poza granicami. My zamykamy granice dla wirusa, jednocześnie chcemy, by nasi obywatele mogli wrócić do kraju - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier przekazał, że zorganizowany zostanie powrót do domu m.in. dla Polaków, którzy utknęli na wakacjach w najdalszych zakątkach świata. Rusza akcja #LotDoDomu.

- Odbędą się zaplanowane loty czarterowe do kraju oraz zostaną zorganizowane dodatkowe loty PLL LOT w ramach operacji #LotDoDomu. Będzie to dotyczyć Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Cypru oraz Malty - oznajmił.

Jak zaznaczył, dla innych obywateli, którzy znajdują się w mniej popularnych krajach będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe.

Cudzoziemcy, którzy są małżonkami, dziećmi Polaków, mają Kartę Polaka, posiadają pozwolenie na pracę bądź prawo pobytu w Polsce, będą mogli wrócić do kraju na takich zasadach, jak obywatele.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował jednocześnie za dotychczasową rozwagę i spokój rodaków.

- Z dumą i wzruszeniem obserwuję, jak jesteśmy odpowiedzialni. Mam nadzieję, że dzięki temu przebieg epidemii będzie łagodniejszy - powiedział.

Od niedzieli zamknięte będą granice Polski dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską. Granice będą zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców (z pewnymi wyjątkami), a wracający Polacy będą musieli poddać się kwarantannie.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/jak-wrocic-do-polski-samolotem

Lista aktualności