Potrzebujemy wielkiej i silnej Polski

- Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od Pomysłu do Sukcesu” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dodał, że wspólne wysiłki państw europejskich, by skończyć z rajami podatkowymi są niezwykle ważne.

- Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego mamy dobre programy socjalne. Stawiamy na eksport, na wychodzenie polskich firm za granicę, bo poprzez to następuje repatriacja kapitału. Jesteśmy w dużo lepszym miejscu niż nasi wschodni sąsiedzi. Potrafiliśmy wygenerować naszą wewnętrzną siłę, czyli przedsiębiorczość, która doprowadziła nas tu, gdzie jesteśmy - stwierdził.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że nie można zapominać o trzecim filarze rozwoju innowacyjności, jakim jest krajowy system edukacyjny.

- Musimy stworzyć młodym ludziom takie warunki, aby mogli pracować w Polsce - oznajmił.

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński przyznał, że w każdej części naszego kraju trzeba znajdować potencjał.

- Stawiamy na młodych. Chcielibyśmy, aby Polska była w przyszłości postrzegana jako kraj start-upów. Trzeba ukierunkować inwestycje w taki sposób, by zostały najlepiej wykorzystane - podsumował.

Lista aktualności