Kolejne działania, które zwiększą efektywność Rządu

- Sprawne i efektywne państwo działa w oparciu o dobre kadry. To nie ilość, a jakość, dlatego zaczynamy od siebie. Chcemy zmniejszyć liczbę wiceministrów o 20-25 proc. na stanowiskach sekretarzy i podsekretarzy stanu - poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM.

Drugi element tej zmiany to także państwo transparentne.

- Chcemy zlikwidować wszelkie nagrody i premie dla Ministrów, Wiceministrów oraz Sekretarzy Stanu. W przypadku Podsekretarzy Stanu jest propozycja, by tę grupę korpusu politycznego, przesunąć do grupy urzędników służby cywilnej - oznajmił.

Zapowiedział także zmniejszenie liczby członków gabinetów politycznych oraz zmniejszenie bądź likwidację kart kredytowych w resortach.

- W niektórych przypadkach może się okazać, że dla ambasad i ataszatów będą one potrzebne. Tam gdzie nie są niezbędne, chcielibyśmy je zlikwidować i będą używane tylko karty debetowe lub instytucjonalne karty prepaidowe, by gwarantować płatności w hotelach lub tam gdzie będą one niezbędne - poinformował.

Zapowiedział integrację różnego rodzaju instytucji administracji rządowej, która ma zwiększyć efektywność działania Rządu.

Lista aktualności