Uczestnictwo Polski w G20 to podsumowanie działań Rządu

- Uczestnictwo Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego w szczycie G20 jest podsumowaniem działań Rządu Prawa i Sprawiedliwości. To bardzo ważne spotkanie dla Polski, na które zostaliśmy zaproszeni ze względu na obecną sytuację gospodarczą, osiągane wyniki i wprowadzane plany. Chcemy, aby w kolejnych latach Polska była stałym członkiem uczestniczącym w szczycie G20 - powiedziała Premier Rządu Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim w KPRM.

Dodała, że udział Wicepremiera Morawickiego w szczycie G20 to kontynuacja starań podejmowanych przez polski Rząd.

- Wprowadzane programy prospołeczne wpłynęły na poziom życia Polaków i rozwój gospodarki Polski. Wszystkie wskaźniki dotyczące stopy bezrobocia, wzrostu wynagrodzeń czy produkcji, które na początku tego roku już mogliśmy zaobserwować, są bardzo optymistyczne - zaznaczyła.

Poinformowała, że dla polskiego Rządu, tegoroczny plan opiera się na trzech podstawowych filarach: szybszym rozwoju gospodarczym, stabilizacji finansów publicznych oraz poprawie sytuacji ekonomicznej Polaków.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że obecnie odnotowano większy wzrost gospodarczy, niż zakładano, a wprowadzane przez Rząd programy stymulacyjne zaczynają działać.

- Wzrost gospodarczy przełożył się na spadek bezrobocia, które obecnie jest jedno z najniższych w całej Unii Europejskiej. Mamy wzrost wynagrodzeń oraz wzrost inwestycji, realizowanych także przez polskie przedsiębiorstwa - oznajmił.

Dodał, że uczestnictwo w szczycie G20 jest wynikiem pracy polskiego Rządu.

- Cieszę się, że będziemy mogli zaznaczyć na nim swoją obecność. To sukces zespołowy całego Rządu - powiedział Wicepremier Mateusz Morawiecki.

Lista aktualności