Mówimy: europejskie płace, a nie europejskie ceny

- Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie płace, a nie europejskie ceny. To jest obrona naszych polskich interesów i nasz obowiązek wobec narodu – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji PiS w Lublinie.

Dodał, że w interesie różnych grup, szczególności zewnętrznych, przejście Polski na euro będzie korzystne.

- Pytanie, czy będzie to korzystne dla Polski i Polaków? Euro jest dobre dla tych, którzy są bardzo silni. Czy polska gospodarka na tym zyska? Wątpliwe. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, to jako Polska i Polacy, stracimy na tym - oznajmił.

Zaznaczył, że Polska kiedyś przyjmie euro, bo jest i będziemy w UE, ale wówczas, gdy będzie to w polskim interesie.

- Musimy dbać o naród, Państwo Polskie, jego siłę i pozycję w świecie. Dla nas naród to główna i generalna wspólnota, wobec której mamy wiele zobowiązań, w szczególności jako partia polityczna - powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, iż przyjęcie waluty euro w niewłaściwym czasie to stracone dekady dla rozwoju.

- Warto wyciągnąć wnioski dla Polski z doświadczeń krajów południa Europy. Polską gospodarkę opłaca się opierać o polski złoty - oznajmił.

Zaznaczył, że ci, którzy promują dzisiaj walutę euro, narażają Polaków na spowolnienie rozwoju.

- Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? Polska gospodarka z polską złotówką może być wzorem dobrego, sprawiedliwego rozwoju - stwierdził.
Lista aktualności