Konferencja z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

- Dziś Dzień Flagi. Dobrze, że zostało ustanowione to święto. Przywraca się w ten sposób tradycję. (...) Symbole Narodowe mają jednoczyć Obywateli - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Sejmie na Konferencji z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezes PiS mówił o państwie, które powinno być wartością moralną oraz zapewniać bezpieczeństwo.

- Państwo ma być wartością moralną oraz zapewnić Obywatelom przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ponieważ Polacy oczekują od państwa właśnie bezpieczeństwa, równości i sprawiedliwości powiązanej z solidarnością - oświadczył.

Prezes Kaczyński podkreślił, że PiS przestrzega Konstytucji.

- Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku przestrzegania Konstytucji, a szczególności przestrzegania jej jasnych i jednoznacznych przepisów. Chodzi i o Konstytucję, i o ustawę, a w tym wypadku o jedną ustawę, która w konstytucji ma bezpośrednio umocowanie w art. 197. Nie możemy się pogodzić z tym, że Trybunał Konstytucyjny to lekceważy - oznajmił.

Jarosław Kaczyński mówił o wolności, zaznaczając, że w Polsce jest ona nienaruszana.

- Dziś w Polsce nie jest w żaden sposób naruszana wolność obywateli (...) Mamy prasę bez cenzury, możemy zakładać partie, środki masowego przekazu, możemy demonstrować. Wolność bywała naruszana, ale za poprzednich rządów, niekiedy w sposób bardzo drastyczny - powiedział Prezes Kaczyński.
Lista aktualności