Jesteśmy konsekwentni w obniżaniu podatków

W Sejmie odbyła się konferencja Posłów Prawa i Sprawiedliwości, w której udział wzięli Jarosław Krajewski oraz Marcin Porzucek. Poruszone zostały najważniejsze kwestie oraz zmiany, jakie niesie ze sobą wprowadzenie Tarczy Antyinflacyjnej 2.0.

Dobro i spokój polskich rodzin to jedno z głównych celów nadchodzących zmian.

- Historyczna zmiana podatkowa, która będzie od 1 lutego, pozwoli zaoszczędzić setki złotych Polakom. Mam nadzieję, że następnie nastąpi obniżka inflacji -powiedział Poseł PIS Jarosław Krajewski.

Prawo i Sprawiedliwość skutecznie realizuje swoje cele i zadania.

- Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy konsekwentni w obniżaniu podatków. To wyróżnia nas od ugrupowań opozycyjnych, które wiele mówią, ale gdy Platforma Obywatelska rządziła to podwyższali podatki. My obniżyliśmy podatek PIT, CIT, ale również podnieśliśmy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł dla wszystkich. Podwyższyliśmy drugi próg podatkowy do 120 tys. zł - oznajmił.

Bardzo ważnym tematem nadchodzących zmian jest rynek paliwowy i ceny związane z obniżką tego surowca.  

- Obniżka podatku VAT na paliwa oznacza, że ceny za paliwo już niedługo mogą wynosić około 5 zł za litr. Miesiąc temu było to około 6 zł, dotrzymaliśmy słowa - obniżyliśmy akcyzę, co oznacza obniżkę cen. Tankując pełen bak paliwa, każdy kierowca samochodu osobowego zaoszczędzi kilkadziesiąt złotych. To doprowadzi do tego, że ceny paliw w Polsce będą najniższymi w całej Unii Europejskiej - oświadczył Poseł PIS Marcin Porzucek.

To realna zmiana i działanie w kierunku obywateli.

- Jesteśmy konsekwentni i wprowadzamy zmiany podatkowe, takie jak obniżka podatku VAT na podstawowe artykuły spożywcze, obniżka VAT o kilkanaście punktów procentowych na paliwa, ale także obniżamy podatek VAT na nawozy sztuczne - powiedział.

Poseł Marcin Porzucek odniósł się do czasów rządów sprawowanych przez Platformę Obywatelską.

- Dekadę temu paliwo w Polsce kosztowało podobnie jak teraz, ale Polacy mieli dwa razy mniejsze zarobki. Rząd Donalda Tuska mógł obniżyć akcyzę, VAT lecz nie zdecydowano się na takie kroki. My jesteśmy konsekwentni dzięki wprowadzeniu Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 - oznajmił.Lista aktualności