Jednym z najcenniejszych zasobów Polski są ambitni i pracowici ludzie

- Stabilne gospodarki, takie jak Japonia czy Polska, dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu, radzą sobie nawet przy niesprzyjających warunkach - mówił Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa z wizytą w Tokio.

Dodał, że dynamiczny rozwój i zaawansowanie technologiczne Japonii wzbudzają podziw na całym świecie, a planując strategię dla polskiej gospodarki, jej transformację, Polska stara się patrzeć na japońskie rozwiązania, które doprowadziły do sukcesów gospodarczych.

- Od '89 wielkość polskiej gospodarki wzrosła ponad trzykrotnie. Sytuacja makroekonomiczna i polityczna odzwierciedla zdrowy stan finansów publicznych i pozwala przedsiębiorcom tworzyć i realizować długoterminowe plany - oznajmił.

Podkreślił, że w ostatnich latach udało się uruchomić dziesiątki udanych projektów inwestycyjnych, które sprawiają, że Polska stała się europejskim centrum niskoemisyjnego transportu.

- Kolejne inwestycje Toyoty w Polsce tworzą jedyne poza Japonią centrum produkcji napędów hybrydowych. To hybrydy są pierwszym krokiem do obniżania środowiskowego śladu naszych samochodów - poinformował.

Zaznaczył także, że jednym z najcenniejszych zasobów Polski są ambitni i pracowici ludzie, którzy stanowią o sile i potencjale naszej gospodarki.

Lista aktualności