Anna Maria Anders kandydatką PiS w wyborach uzupełniających do Senatu

- Anna Maria Anders w ostatnich wyborach do Senatu otrzymała trzeci wynik w Polsce - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uzasadniając kandydaturę Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu.

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kandydować będzie z okręgu nr 59, obejmującego część województwa podlaskiego.

- Z jednej strony Pani Minister będzie znakomicie reprezentowała interesy tej ziemi (...) a z drugiej - będzie też tworzyła nowy, istotny związek między polskimi władzami a Polonią - oświadczył Prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że Anna Maria Anders jest córką generała Andersa.

- W jej osobie mamy w pewnym sensie do czynienia z pomostem między II RP, walkami w czasie II Wojny Światowej, a dzisiejszymi czasami. Tradycja jest czymś ogromnie ważnym. To ma wymiar symboliczny - mówił Jarosław Kaczyński.

Anna Maria Anders podkreśliła, jak ważnym wydarzeniem jest możliwość kandydowania z okręgu nr 59.

- Bardzo dziękuję. Czuję się zaszczycona. Właściwie pogodziłam się już z tym, że ostatnim razem się nie dostałam do Senatu, więc obecna nominacja jest dla mnie niespodzianką. Czuję się tym bardziej zaszczycona, że ludzie z okręgu suwalsko-łomżyńskiego prosili mnie o wystartowanie w wyborach, jeszcze zanim dostałam propozycję. Okręg ten jest bardzo ważny dla mnie, bo jest powiązany z historią mojego ojca. Ta misja to dokończenie dzieła mojego ojca - stwierdziła Minister.

 
Lista aktualności