Premier Beata Szydło na obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

- Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu łączy nas w bólu i pamięci o tych, którzy zostali zamordowani. Ludzie zginęli tylko dlatego, że obłędna ideologia i ludzie, którzy ją tworzyli uznali, że nie powinni żyć - mówiła Premier Beata Szydło podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Szefowa Rządu podkreśliła, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach z czasów II wojny światowej.

- Mamy obowiązek świadczyć pamięć i mówić prawdę o wydarzeniach, które miały miejsce. Musimy przekazywać prawdę i pamięć kolejnym pokoleniom. Nie bójmy się mówić o historii, bądźmy świadkami pamięci. Sprzeciwiajmy się wtedy, kiedy próbuje się zakłamywać historię. Protestujmy, kiedy słyszymy nieprawdziwe informacje - powiedziała.

Prezes Rady Ministrów zaapelowała o wyciągnięcie wniosków z historii.

- Historia getta jest bolesna. Wyciągajmy z tego wnioski, głośmy prawdę, uczmy historii. Dla wszystkich, którzy oddali życie w tamtych czasach powinniśmy budować przyszłość w pokoju - stwierdziła.

- Każdy człowiek ma prawo do realizacji swoich marzeń i nikt nie ma prawa odbierać mu tego. Pamiętajmy o bohaterach, o zwykłych ludziach, którzy po prostu chcieli żyć i spełniać swoje marzenia - podsumowała Beata Szydło.

 

Fot. KPRM

Lista aktualności