Misją samorządów i rządu jest realizacja programów pomagających Polakom

- Wyrosłam z samorządu i wiem, że praca samorządu jest nie tylko istotna i ważna, ale że to właśnie samorząd na co dzień boryka się z najważniejszymi problemami ludzi, które często wykraczają ponad możliwości samorządów - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wystąpienia przed posiedzeniem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Szefowa Rządu zapowiedziała, że samorząd przy realizacji zadań nie będzie musiał martwić się brakiem zaplecza finansowego.

- W pracach samorządowych istnieją problemy organizacyjne, ale i finansowe. Ta praktyka nie powinna mieć dłużej miejsca. Nasz rząd zawsze będzie cedował zadania wyposażając samorządy w odpowiednie środki finansowe - zapewniła.

Prezes Rady Ministrów oświadczyła, że konsultacje społeczne odnośnie programu Rodzina 500 plus dobiegły końca.

- Chcę podziękować za wszystkie uwagi, które skierowaliście Państwo w czasie konsultacji i za to, że tak aktywnie w nich uczestniczyliście - mówiła.

Premier stwierdziła, że przy wdrażaniu programu Rodzina 500 plus pomoc samorządów będzie nieodzowna.

- To duże wyzwanie. Nie ukrywam tego. Dlatego tym bardziej potrzebna jest nam współpraca i wyciąganie wniosków na każdym etapie wdrażania projektu. Przed nami dużo pracy. To nasz wspólny program, a jeśli się powiedzie, to będzie nasz wspólny sukces - podkreśliła Beata Szydło. 

Fot. KPRM

Lista aktualności