3-lecie programu „Rodzina 500+”

- Program Rodzina 500+ jest nie tylko programem prorodzinnym, ale także propaństwowym. To program dla przyszłości, który przebudował życie wielu rodzin. Wraz z nim Polska zmienia się nie do poznania. Jestem przekonany, że stworzyliśmy nową przestrzeń dla rozwoju całego naszego kraju - mówił Premier Mateusz Morawiecki podsumowując 3-lecie programu „Rodzina 500+” w Puławach.

Dodał, że rozszerzenie programu, które wprowadza 500+ od pierwszego dziecka, pokazuje stosunek państwa do rodzin, który jest partnerski i oparty za zaufaniu.

- Dziękuję wszystkim polskim rodzinom za mądre wykorzystanie środków. Program Rodzina 500+ będzie nadal realizowany i rozwijany przez rząd zarówno dla dobra dzieci, jaki i dla przyszłości Polski – oznajmił.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która wraz z premierem uczestniczyła w podsumowaniu 3-lecia programu przypomniała, że od 1 lipca br. wszystkie dzieci do 18 roku życia objęte będą świadczeniem 500+.

- Rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył na politykę prorodzinną więcej niż jakikolwiek rząd do tej pory. Dodała, że inwestycja w rodziny to najlepsza inwestycja społeczna. Do tej pory z budżetu państwa na program Rodzina 500+ rząd przeznaczył 67 mld zł, a ze świadczenia korzysta 3,6 mln dzieci - poinformowała.

Wyraziła radość, że program Rodzina 500+ nie tylko poprawia jakość życia, bezpieczeństwo materialne polskich rodzin, eliminuje nierówności społeczne, ale tak naprawdę realizuje marzenia polskich dzieci i polskich rodzin - podsumowała.

Lista aktualności