Zaczynamy walkę ze skutkami epidemii

- Dziś przedstawiamy umowę partnerstwa. Obejmuje ona 76 mld euro na lata 2021-2027. To ponad 350 mld złotych, a to tylko część z całej puli przysługującej Polsce. Teraz z aptekarską dokładnością musimy te środki zaaplikować w naszej gospodarce - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM.

- Leczenie gospodarki po epidemii to coś, co wszystkie kraje robią po raz pierwszy. Wymaga to konsultacji, analiz i utrzymania tempa - mówił.

Dodał, że „dziś przystępujemy do konsultacji i inwestowania funduszy, które chcemy przeznaczyć na odbudowę po pandemii”.

- Musimy dziś nie tylko opanować epidemię, ale także pracować nad przywróceniem sił witalnych gospodarki - powiedział.

Zaznaczył, że „w nowym polskim ładzie chcemy zainicjować szereg projektów w skali gmin i powiatów. Ta siła uderzenia inwestycyjnego w najbliższych latach będzie bez precedensu", dodając, że „główne obszary inwestycji to infrastruktura, innowacje, poprawa jakości życia i edukacji”.

- Środki będą uruchomione w jak najszybszy sposób, ale chcemy to zrobić w porozumieniu i po konsultacjach ze społeczeństwem i instytucjami unijnymi - mówił.

- Naszym celem jest, by w 2030 roku polska gospodarka stała się jedną z najbardziej produktywnych i innowacyjnych gospodarek w Europie - podkreślił.

Lista aktualności