Podjęliśmy działania zabezpieczające dalszy proces szczepień

- Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował Minister w KPRM Michał Dworczyk podczas briefingu.

Dodał, że system rejestracji działa i cały czas odnotowuje bardzo duże zainteresowanie, zarówno za pośrednictwem infolinii, jak i strony internetowego konta pacjenta.

- Wczoraj firma Pfizer poinformowała o czasowym zmniejszeniu dostaw szczepionek do krajów Unii Europejskiej. Do tej pory ani Komisja Europejska, ani my nie otrzymaliśmy zaktualizowanego harmonogramu dostaw. Podjęliśmy działania, które mają zabezpieczyć dalszy proces szczepień. Wszystkie osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki, otrzymają też drugą - oznajmił.

Podkreślił też, że nie zmieniają się plany dotyczące szczepienia populacyjnego.

- Seniorzy powyżej 70. roku życia rozpoczną szczepienia po 25 stycznia. Nie zmienia się również harmonogram rejestracji. W tej chwili rejestrują się seniorzy 80+, a od 22 stycznia rozpoczyna się rejestracja seniorów 70+ - powiedział.

- Musieliśmy zmienić plany na przyszły tydzień. Z grupy „0” do szpitali węzłowych miało wyjechać 330 tys. szczepionek na pierwsze szczepienie. Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport i zmienić logistykę do momentu zaktualizowania harmonogramu dostaw - poinformował.

Lista aktualności