Wotum zaufania dla Rządu Premiera Morawieckiego

- Polacy potrzebują dzisiaj przede wszystkim skuteczności, sprawiedliwości, stabilności i działania na rzecz dobra Rzeczypospolitej - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie.

Wcześniej zwrócił się o udzielenie jego gabinetowi wotum zaufania. Jak wyjaśnił, to propozycja Prezydenta Andrzeja Dudy, który wyszedł z inicjatywą by „przeciąć festiwal awantur i powiedzieć: sprawdzam”.

- W takich okolicznościach, w jakich jesteśmy, Polacy nie potrzebują awantur opozycji, nie potrzebują jałowych dyskusji, które wzbudza, nie potrzebują również tematów zastępczych, które przywołuje po to, żeby przykryć swoją nieudolność - stwierdził.

Przypomniał, że pięć lat temu doszło do fundamentalnej zmiany, a drzwi do tego otworzył Prezydent Andrzej Duda.

- Zupełnie nowa polityka dla dobra ludzi nie byłaby możliwa, gdyby nie zjednoczenie sił patriotycznych wokół celu, wspólnego dobra, jakim jest silna, sprawiedliwa, dostatnia Rzeczpospolita - oznajmił.

Podczas przemówienia w Sejmie Premier przypomniał, że prawie 8 miesięcy temu w wyborach parlamentarnych Polacy zdecydowali, by powierzyć rządy Zjednoczonej Prawicy.

- To silny mandat, który chcemy dziś wykorzystać. Spójrzmy Polsce prosto w oczy. Chcemy Polakom powiedzieć, że będziemy dalej prowadzić Polskę ku ambitnym celom, ku Polsce sprawiedliwej. Będziemy to robić dopóki starczy sił i życia. Proszę Wysoką Izbę o udzielenie wotum zaufania - powiedział.

Lista aktualności