Centralny Port Komunikacyjny to program dla obywateli

- Potrzebujemy nowych wielkich programów rozwojowych. Centralny Port Komunikacyjny to program dla obywateli, gdyż prowadzone przez państwo inwestycje pobudzają gospodarkę i tworzą obecne oraz przyszłe miejsca pracy - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prezentującej CPK.

Dodał, że Centralny Port Komunikacyjny razem z nową siecią kolejową i drogową to szansa na rozwój dla całej Polski, na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych, jak i krajowych, do każdego zakątka kraju.

Wiceminister Infrastruktury, pełnomocnik Rządu ds. CPK Marcin Horała podkreślił, że CPK to nie tylko miejsca pracy bezpośrednio przy jego budowie i w otoczeniu. Wskazał np. na przewozy cargo towarów spożywczych. Jak zaznaczył, eksport wysokiej jakości produktów rolno-spożywczych byłby szansą dla polskich rolników i firm.

 - To tylko jedna z dziesiątków branż, które skorzystają na tym programie, w których powstaną dobre, wysokopłatne miejsca pracy. Naszym wspólnym marzeniem jest to, aby nasze dzieci i wnuki wszędzie na świecie były witane z otwartymi ramionami jako turyści i kontrahenci. Możemy to zrealizować - stwierdził.

Zaznaczył, że CPK to projekt o zasięgu międzynarodowym.

- CPK podnosi nasze znaczenie na arenie międzynarodowej. Nie pozwolimy na odebranie nam tego - powiedział.

Lista aktualności