Trzeba ciężko pracować, bo chodzi o przyszłość Polski i Polaków

- Polska wieś ma bardzo poważny udział w transferach środków z programów społecznych. Wsparły one polską wieś i podniosły poziom życia. Zabezpieczyliśmy polską ziemię, która była zagrożona. Ziemia musi być polska i należeć do polskich rolników - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie Trybunalskim.

Dodał, że to „nie wielkie koncerny, a rodzinne gospodarstwa mają przejmować polską ziemię”, a Prawo i Sprawiedliwość chce je umocnić.

- W ubiegłym roku przekazaliśmy środki na pomoc rolnikom po klęsce suszy. W tym roku będzie tak samo. Chcieliśmy wesprzeć Polską wieś - mówiliśmy o tym przed wyborami i uczyniliśmy to. Dotrzymaliśmy słowa - oznajmił.

Podkreślił, że jednym z priorytetów Rządu PiS jest to, by życie na wsi i życie w mieście, jeżeli chodzi o dostęp do wszelkich dóbr, nie tylko materialnych, ale i duchowych, było na równym poziomie.

- Droga, którą idziemy wiedzie ku celowi, jakim jest Polska szczęśliwa, dumna, zasobna i niczym nieustępująca naszym sąsiadom. Taka Polska jest możliwa. Jestem głęboko przekonany, że zwyciężymy - powiedział.

Zaznaczył, że trzeba ciężko pracować, bo chodzi o sprawy najważniejsze – o przyszłość Polski i przyszłość Polaków.


Lista aktualności