To było dobre spotkanie przyjaciół

- Mamy wspólne plany, które dobrze rokują na nasze wzajemne relacje - powiedziała Premier Beata Szydło po spotkaniu z Premierem Czech Bohuslavem Sobotką w KPRM.

Prezes Rady Ministrów poinformowała na jakie tematy prowadzone były rozmowy.

- Rozmawialiśmy z Premierem Czech m.in. o bezpieczeństwie, gospodarce i problemie migracji. (...) Znaleźliśmy bardzo wiele wspólnych punktów, które łączą nas z Czechami. To było dobre spotkanie przyjaciół, sąsiadów - oświadczyła. 

Szefowa Rządu zaznaczyła, że podczas konsultacji rozmawiano także o przyszłości w Grupie Wyszehradzkiej. 

- Rozmawialiśmy też o przyszłości Grupy Wyszehradzkiej, szukamy dobrych rozwiązań. (...) V4 staje się coraz poważniejszym podmiotem europejskim, który potrafi kreować pozytywną i konstruktywną politykę europejską, potrafi wskazywać pozytywne rozwiązania. (...) Polska prezydencja w V4  zbiegnie się prezydencją Słowacji w Radzie UE - to dobry czas na rozmowy o Europie Środkowej, na pokazywanie naszych projektów i budowanie dla nich dobrego klimatu w Unii Europejskiej - stwierdziła. 

Beata Szydło podkreśliła, że Grupa Wyszehradzka nie zgodzi się relokację uchodźców.

- Chcemy być kreatorami pozytywnej polityki dotyczącej kryzysu migracyjnego w Europie, ale nie zgadzamy się na relokację uchodźców - powiedziała Premier Szydło.


Lista aktualności