VI Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

- To już 6 lat od kiedy wspominamy Ofiary katastrofy smoleńskiej - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas przemówienia kończącego obchody VI rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Prezes PiS zapowiedział, że pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie powinien stanąć pomnik upamiętniający śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

- Na tej ulicy musi stanąć pomnik katastrofy smoleńskiej, pomnik Lecha Kaczyńskiego. W najbliższych tygodniach powołamy komitet odpowiedzialny za jego budowę - oświadczył.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polakom potrzebna jest świadomość na temat katastrofy smoleńskiej.

- Dzisiaj rozpoczynamy pracę nad prawdą o katastrofie smoleńskiej. Chcemy, żeby Polacy zrozumieli i mieli pełną świadomość w tej kwestii. (...) Musimy umieć wyciągnąć wnioski moralne z tej katastrofy - stwierdził.

Prezes PiS podziękował wszystkim, którzy podtrzymują pamięć o Ofiarach katastrofy. 

- Dziękuję ludziom Kościoła, którzy przyczyniają się do kultywowania pamięci o Ofiarach katastrofy smoleńskiej. Dziękuję każdemu, kto nie poddaje się i wciąż walczy o prawdę. (...) Przed nami niełatwa droga, ale wspólnie dojdziemy na szczyt - powiedział Prezes Kaczyński. 

Prezes PiS, w ciągu dnia, brał udział w uroczystościach odsłonięcia tablic pamiątkowych poświęconych Ofiarom katastrofy smoleńskiej: śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz Pałacu Prezydenckim,śp. Grażyny Gęsickiej i śp. Janusza Krupskiego przy Ministerstwie Rozwoju. W Ministerstwie Obrony Narodowej wraz z Ministrem Antonim Macierewiczem, Prezes Jarosław Kaczyński odsłonił tablicę poświęconą wszystkim Ofiarom katastrofy smoleńskiej. 


Lista aktualności