Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Minister Elżbiety Rafalskiej

- Celem rządu Prawa i Sprawiedliwości było i będzie wspieranie tych, którzy potrzebują pomocy ze strony państwa. Praca wykonana przez Minister Elżbietę Rafalską jest wystarczającym argumentem, aby głosować przeciw temu wnioskowi - mówiła Poseł PiS Bożena Borys-Szopa podczas wystąpienia w Sejmie.

Dodała, że uderzono w Ministra, za którym stoją polskie rodziny.

- Polskie rodziny odwzajemniają ciepło Minister Rafalskiej i tego nie możecie znieść opozycja, a jej wniosek skierowany jest przeciw polskim rodzinom i przeciw Polsce - stwierdziła.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że traktuję tę dyskusję jako okazję do tego, aby pokazać jaką politykę społeczną prowadzi rząd PiS.

- Jest to polityka jakiej jeszcze nie było. Żaden rząd z takim impetem nie zaczął realizować swoich założeń - oznajmiła.

Przypomniała, że to rząd PiS znacząco zlikwidował skrajne ubóstwo w Polsce. Natomiast za rządów PO-PSL ponad 2 mln polskich dzieci straciło prawo do zasiłku rodzinnego.

- Aktywność zawodowa społeczeństwa rośnie na każdym poziomie. Bezrobocie w maju spadło o kolejne 0,2 pp do poziomu 6,1%. To najlepszy wynik w maju na przestrzeni ostatnich 28 lat - poinformowała.

Dodała, że zarzut o unikanie spotkań z osobami niepełnosprawnymi jest zarzutem nieprawdziwym i niesprawiedliwym. 

- Bycie Ministrem MRPiPS to wielkie zobowiązanie wobec Polaków - podsumowała.


Lista aktualności