Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Wicepremier Beaty Szydło

- Tylko Polska sprawiedliwa, uczciwa i solidarna może się rozwijać - to nasze motto. W przeciwieństwie do opozycji, która zawsze miała na względzie tylko siebie. Gdy w 2015 r. politycy PO szli do wyborów z hasłem "by wszystkim żyło się lepiej" blisko milion polskich dzieci żyło w biedzie - przypomniała Wicemarszałek Beata Mazurek podczas wystąpienia w Sejmie.

Wicepremier Beata Szydło podkreśliła, że złożony wobec niej wniosek o wotum nieufności „to dobra okazja do tego, aby powiedzieć co rząd PiS zrobił i co jeszcze zrobi w ramach polityki społecznej”.

- Po raz pierwszy jest w Polsce rząd, który jest rządem 

zwykłych polskich obywateli. Za naszymi działaniami stoją czyny i fakty, których opozycja nie zakrzyczy. Jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem po transformacji. Opozycja dobrze o tym wie i dlatego tak krzyczy. Dziś możemy być dumni z polityki społecznej - oznajmiła.

Dodała, że rząd PiS konsekwentnie realizuje politykę społeczną ukierunkowaną na rozwiązywanie problemów wszystkich grup społecznych. Zwróciła się także do opozycji:

- Jesteście za tym, by rozwiązywać problemy osób niepełnosprawnych, czy chcecie wykorzystywać ich sytuację do cynicznych gierek politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie? - pytała Wicepremier Beata Szydło.
Lista aktualności