Rząd wspiera naszych rodaków poza granicami

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości przykłada szczególną rolę do wspierania naszych rodaków poza granicami m.in. na Ukrainie i Białorusi - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk podczas prezentacji międzynarodowego programu „Bon Pierwszaka”

Minister Dworczyk zaznaczył, że dzięki programowi kilka tysięcy dzieci może otrzymać realne wsparcie.

- Ten program to wyraz dbałości o to, żeby Polacy, nasi rodacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, mogli utrzymywać, kultywować polską kulturę, polski język, polskie obyczaje - powiedział.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazał, że w poprzedniej kadencji zwiększono fundusze przeznaczone na wsparcie Polonii i Polaków poza granicami kraju oraz uruchomiono wiele programów.

Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak wyraził wdzięczność dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci uczyły się w polskiej szkole, która kształtuje, buduje i przekazuje patriotyczne wartości.

- Od 2016 roku realizujemy program „Bon Pierwszaka”. To forma podziękowania dla rodziców i polskich uczniów za granicą, które decydują się na naukę w polskich placówkach. Dzieci wychowują się w duchu patriotyzmu. Szkoły kształcą dzieci w atmosferze dumy z polskości. Wielu z młodych absolwentów staje się liderami organizacji polonijnych - powiedział.

Lista aktualności