Wisła została zanieczyszczona. Takie sytuacje są niedopuszczalne

- Do Wisły wylewają się obecnie hektolitry ścieków z powodu awarii oczyszczalni „Czajka” - mówił Wicerzecznik PiS, Poseł Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej.

Dodał, że już rok temu doszło do poważnej awarii kolektora, co skutkowało zrzutem ścieków do rzeki i koniecznością pomocy ze strony rządu.

- Władze Warszawy i prezydent Rafał Trzaskowski nie zrobili nic, by takim sytuacjom zapobiegać w przyszłości. Wisła, w bardzo dużym stopniu, została zanieczyszczona i nie mówimy tu tylko o stolicy. Takie sytuacje są niedopuszczalne i odpowiedzialność za to leży po stronie władz miasta -kontynuował.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży przypomniał, że dziś miała mieć miejsce inauguracja Ruchu Rafała Trzaskowskiego.

- Uruchomiliśmy stronę internetową: www.ruchtrzaskowskiego.pl na której znajduje się specjalny licznik. Pokazuje on, ile litrów ścieków, w każdej sekundzie, trafia do Wisły - oznajmił.

Jak podkreślił, Rafał Trzaskowski bardzo chętnie pokazuje się na konferencjach prasowych, ale gdy o problemie awarii oczyszczalni ścieków „Czajka” dyskutuje się na sesjach rady miasta, wówczas nie przychodzi.

- Kiedy Wody Polskie alarmowały o sytuacji „Czajki”, prezydent stolicy był zajęty prowadzeniem kampanii wyborczej, a nie zarządzaniem Warszawą - powiedział Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michał Prószyński.


Lista aktualności