Program Dla Śląska

- Środki zaangażowane na koniec 2019 roku w ramach Programu Dla Śląska wynoszą ok. 58 mld zł - poinformował Premier Mateusz Morawiecki.

Najważniejsze wyzwania dalszej realizacji programu to przyspieszenie transformacji gospodarczej, inwestycja w kapitał ludzki i poprawa jakości powietrza.

Jak dodał, podczas Rady Wykonawczej ds. „Programu dla Śląska” został poproszony o przewodzenie radzie przez co najmniej następnych 12 miesięcy tak, ażeby program nabrał tempa i można było realizować innowacyjne projekty.

- Będziemy proponowali nowe rozwiązania inwestycyjne i będziemy przyciągali nowych inwestorów – oznajmił.

Podkreślił, że transformacja energetyczną to sprawa fundamentalnie ważna nie tylko dla Śląska, ale też dla całej Polski.

- Będzie ona oczkiem w głowie naszej rady i naszego rządu. Obiecuję też bardzo bliską współpracę z ośrodkami akademickimi. Studenci nie mogą tak często jak dzisiaj wyjeżdżać poza Śląsk. Przecież tu też są znakomite uczelnie. Chcemy, żeby tu zostali i tworzyli innowacyjne rozwiązania - tłumaczył.

Znaczył, że transformacja energetyczna wsparta ogromnym zastrzykiem pieniędzy z UE to trudne wyzwanie, ale i ogromna szansa.

Lista aktualności