Powiększamy bazę łóżek dla pacjentów

- Ponad 2h trwała odprawa 16 wojewodów z Premierem Mateuszem Morawieckim, Ministrem Adamem Niedzielskim oraz Wiceminstrem Pawłem Szefernakerem. Dziś usłyszeliśmy wiele nieprawdziwych tez i zarzutów, które stawiało PO, w czasie, kiedy wojewodowie pracowali nad sytuacją w poszczególnych województwach - powiedział Rzecznik Rządu Piotr Müller podczas konferencji w KPRM.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że III fala COVID przewyższa falę II swoją dolegliwością co przekłada się na większy stopień hospitalizacji, więc podjęto decyzję by we współpracy z wojewodami powiększyć bazę łóżek dla pacjentów.

- Przygotowany plan ewentualnej relokacji pacjentów ze Śląska, gdzie jest najtrudniejsza sytuacji pod względem infrastruktury szpitalnej, przewiduje transport samolotami z wykorzystaniem lotniska w Pyrzowicach - mówił.

Przypomniał, że każdy kto chce wykonać test może zarejestrować się na stronie http://gov.pl/dom za pomocą formularza.

- Nasza infrastruktura została rozbudowana w ciągu ostatniego pół roku tak, że jesteśmy w stanie wykonywać nawet powyżej 160 tys. testów na dobę. Przez ostatnie 3 dni liczba wykonywanych testów wynosiła powyżej 100 tys. – zaznaczył.

Podkreślił, że Rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził zmiany, które gwarantują większe nakłady na służbę zdrowia: w 2020 roku nakłady na służbę zdrowia wyniosły ponad 123,7 mld zł (5,85 proc. PKB) oraz, że liczba miejsc na studiach medycznych została zwiększona o blisko 30 proc.

- Szpitale tymczasowe pozwalają nam realnie walczyć z pandemią COVID 19 . Mamy coraz więcej zachorowań i hospitalizacji. Otwieramy kolejne szpitale, a tym samym mamy więcej łóżek i respiratorów do ratowania Polaków - zwrócił uwagę.

Poinformował, że w przyszłym tygodniu ruszy projektem, który rozszerzy rehabilitację postcovidową.

Lista aktualności