Polski Ład to konkretny plan dla Polski

- Wiele naszych akcji zaczynało się na Podlasiu, ale nie możemy pominąć roli mojego śp. brata Lecha Kaczyńskiego. Bez Niego nie udałoby się odbudować naszych sił i przejść do wielkiej ofensywy dla Polski - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Wysokiem Mazowieckiem.

Zaznaczył, że "Dziś stajemy przed nowym wyzwaniem. W naszym narodzie, który mieszka na wsi, w mniejszych ośrodkach jest ogromny potencjał i musimy go wykorzystać".

- Jeśli dobrze wykorzystamy 770 mld zł to możemy dokonać naprawdę dużego skoku, aby w 2030 roku Polska była już na tym poziomie, który uczyni nas płatnikiem. Zapewni to nam nowy status i lepszą jakość życia - podkreślił.

Dodał,  że "Potrzebne są nowe i nowoczesne miejsca pracy, i dlatego podejmiemy ogromny wysiłek, aby poziom życia się podnosił".

- Dla wsi i małych miast będą przeznaczone środki na inne przedsięwzięcia o charakterze technicznym - oznajmił. 

Zwrócił uwagę, że dla wsi i małych miast będą przeznaczone również środki na przedsięwzięcia związane z cyfryzacją oraz, że dzięki realizacji Polskiego Ładu Polska wsi i małych miast zmieni się na lepsze.

- Polski Ład to nie jest hasło, to jest konkretny plan dla Polski, przede wszystkim plan dogonienia Europy do końca tej dekady pod względem realnego przeciętnego dochodu na głowę, liczonego w sile nabywczej - mówił.


Lista aktualności