Rodzina w centrum Polskiego Ładu

- Dzisiaj mamy ogromną przyjemność zaprezentowania programu demograficznego w ramach Polskiego Ładu, który ma wzmocnić Polskę. Od tego jak w rodzinie dzieci są wychowywane zależy przyszłość społeczeństwa - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas ogłaszania projektu Strategii Demograficznej 2040.

Zaznaczył, że to w rodzinie uczymy się cierpliwości, uczymy się odróżniać dobro od zła, a im więcej szczęśliwych rodzin tym bardziej szczęśliwe społeczeństwo.

- Rodzina jest oczkiem w głowie naszej polityki w ramach Polskiego Ładu. Będziemy robili wszystko, żeby inne polityki - mieszkaniowa, podatkowa, związana z programem rolnym - zbiegały się w punkcie o nazwie wsparcie dla polskich rodzin - mówił.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wskazała, że jest to kolejny wielki dzień dla polskich rodzin.

- Działania dla rodzin rozpoczęliśmy poprzez nasze programy "Rodzina 500 Plus", "Dobry Start", "Mama 4 Plus" , "Maluch Plus". To szerokie wsparcie, gdzie tworzymy koalicję rządową i samorządową, co pokazaliśmy w konkursie Samorząd Pro Familia - mówiła.

Podkreśliła, że Strategia Demograficzna jest zbudowana na konkretnych badaniach i odpowiada na wszystkie potrzeby - politykę mieszkaniową, podatkową, stabilną prace, opiekę nad dziećmi do lat 3. 

Lista aktualności