Normalność to słowo-klucz wystąpienia Premiera Morawieckiego

- Porozumienie jest możliwe, potrzebny jest tylko patriotyzm i dobra wola - to przesłanie płynące z wystąpienia Premiera Mateusza Morawieckiego - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie.

Dodał, że zawiera ono diagnozę zmian, także tych w gospodarce i odnosi się do tego, w jaki sposób dojść do punktu, którym jest polska wersja państwa dobrobytu.

- Wysłuchaliśmy wystąpienia, które przedstawia spójną koncepcję naszej przyszłości. Przed Polską otworzyło się okno możliwości - oznajmił.

Podkreślił, że „Polska bierze udział w wielkim wyścigu, w którym atutami będą talenty, zdolności innowacyjne, przedsiębiorczość, siła nauki i jej powiązania z gospodarką”.

- Siłą napędzającą wielkie zmiany są ideały. Nam chodzi o ideały polskie, a wśród nich na pierwszym miejscu jest wolność. Zaufanie jest wartością, o której także nie należy zapominać. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało zaufanie, a w ten sposób odnowiło demokrację - powiedział.

Przypomniał, że „rodzina jest fundamentem wszystkiego i nie możemy przyjąć sytuacji, aby marginalne zjawiska stanowiły normę”.

- Normalność to słowo-klucz wystąpienia Premiera Morawieckiego i ta normalność powinna nam towarzyszyć we wszystkim - oznajmił.


Lista aktualności