Nasz naród przechodzi zwycięsko walkę z koronawirusem

- Początek pandemii był czasem, kiedy potrzebowaliśmy jedności. Wspólnie z Prezydentem Andrzejem Dudą zapraszaliśmy do rozmów opozycję, część prominentnych polityków opozycji zamiast dbać o spokój i pomagać, rzucała piach w tryby - oświadczył Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Jak dodał, dzisiaj wyraźnie widać, że dzięki dyscyplinie i spójności Polski, nasz naród przechodzi zwycięsko walkę z koronawirusem.

-  Dziękuję za ten trud, dyscyplinę, za odpowiedzialność i solidarność - powiedział.

Podziękował także Ministrowi Zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, Ministrowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu „za trudne i odważne decyzje, które uratowały Polskę przed kataklizmem, jaki widzieliśmy w Europie Zachodniej”.

- Uratowały i spowodowały, że dzisiaj możemy walczyć już o normalność. Możemy iść lepszą drogą, bezpieczniejszą dla zdrowia, bezpieczniejszą dla ratowania miejsc pracy - stwierdził

Minister Zdrowia podkreślił, że „dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy sytuację epidemiczną w Polsce jedną z najlepszych w Europie i na świecie”.

Minister MSWiA dodał, że służby podległe ministerstwu wywiązały się ze swoich zadań.

- W marcu, kiedy dotarła do nas fala światowej pandemii związana z koronawirusem, z dnia na dzień musieliśmy zmierzyć się z nowymi, nieznanymi wyzwaniami. Służby podległe MSWiA musiały błyskawicznie podjąć się zadań, które zrealizowały niezawodnie - powiedział.

Lista aktualności