Musimy budować wspólnotę, której potrzebujemy

- 99 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Uroczyste momenty, pamięć ludzi, instytucji, bitew, to coś, co konsoliduje wspólnotę, której potrzebujemy. Musimy ją budować, bo bez niej nasz naród nie będzie mógł odnosić sukcesu - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas społecznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie.

Dodał, że podczas walki o niepodległość, nie zabrakło w Polakach siły, wparcia i determinacji.

- Różne siły polityczne, często o przeciwstawnych poglądach, podjęły już po upadku Powstania Styczniowego najróżniejsze działania, prowadzące do rozszerzenia świadomości narodowej wśród mas chłopskich. Aktywizując inteligencję i klasy wyższe udało się zbudować polska świadomość narodową - przypomniał.

Zaznaczył, że rany, jakie Polakom wyrządziły dwa straszliwe totalitaryzmy, wciąż się nie zabliźniły. Przypomniał także postać Śp. Lecha Kaczyńskiego, który jako Prezydent Warszawy rozpoczął odbudowę polskiego patriotyzmu, który został zniszczony.

- Musimy ten proces kontynuować na różnych poziomach. W działaniach oświaty, w budowie instytucji, które służą temu, aby Polacy poczuli się dumni ze swojej historii i z tego, co będzie naszą przyszłością. Odrzucamy w tej chwili ciężki worek kamieni, który nosiliśmy na plecach, a w tym worku były m.in. korupcja, niszczenie patriotyzmu, niszczenie poczucia wspólnoty, kradzieże, niemoralność - oznajmił.Lista aktualności