Jesteśmy gotowi, by zwiększać pomoc potrzebującym

- Polska otwiera się dziś na pomoc dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych na Bliskim Wschodzie. To dowód, że Polacy mają wielkie serca, rozumieją potrzeby innych i są gotowi nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują - powiedziała Premier Beata Szydło w Wieliczce, otwierając oratorium "Polska dla Świata. Solidarni z ofiarami wojny".

Przypomniała, że zgromadzeni są w miejscu szczególnym, bo niedaleko stąd w ubiegłym roku przeżywano wielkie wydarzenie, jakim były Światowe Dni Młodzieży.

- Jan Paweł II zainicjował spotkania młodych ludzi, by poznawali się wzajemnie, szukali zrozumienia, sprawiali, że świat będzie stawał się lepszy. Jeżeli będziemy wzajemnie szukać miłości, to nie będzie wojen, przemocy i zła, które w tak wielu miejscach na świecie prowadzi do tego, że ludzie potrzebują pomocy innych w rozpaczy, bo ta pomoc jest im potrzebna, by ratować ich życie. Miliony ludzi na świecie na tę pomoc dzisiaj czekają - stwierdziła.

Dodała, że polski Rząd jest zaszczycony że może włączyć się w akcję, która ma pomóc światu i tym którzy na świecie tej pomocy potrzebują.

- Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że mamy możliwość wspierania Caritas Polska i fundację prowadzoną przez księdza Cisło. Jesteśmy gotowi na to by zwiększać tę pomoc, choć zostały już przekazane środki finansowe, uczestniczymy w akcjach które są prowadzone na arenie międzynarodowej, w UE, funduszach - oznajmiła.

Lista aktualności