Kwestie gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości są dla nas priorytetem

- Wychodzimy od rozmowy o podatku, który ma być nową daniną w Polsce i która ma poprawić wpływy budżetowe. Chodzi nam o to, aby zrealizować ważne projekty i programy prospołeczne, które są teraz w Polsce niezwykle potrzebne - powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji na temat podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego. 

 Prezes Rady Ministrów zwróciła uwagę, że podatek będzie wyrównaniem szans dla małych przedsiębiorców.

- Podatek da możliwość konkurowania polskim małym firmom handlowym. Żebyśmy mogli powiedzieć polskim kupcom, firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie, które jeżeli zostanie umiejętnie wykorzystane, da im szansę konkurowania i utrzymywania się na rynku. Kwestie gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości są dla nas priorytetem. - stwierdziła.

Premier oświadczyła, że ustawa będzie tworzona we współpracy z obywatelami.

- Chcemy stworzyć projekt ustawy, który będzie skierowany do szerokich konsultacji także po to, abyśmy mogli potem z satysfakcją powiedzieć, że stworzyliśmy dobre prawo i to prawo przynosi korzyści dla polskiej gospodarki i nie uderza w polskich przedsiębiorców - mówiła Beata Szydło.

 W konferencji udział wzięli także Wicepremier Mateusz Morawiecki, Minister w KPRM Henryk Kowalczyk oraz Minister Finansów Paweł Szałamacha.

Fot. KPRM

Lista aktualności