Planujemy zaprosić niemieckich parlamentarzystów do Polski

- Uznaliśmy, że najlepiej będzie rozstrzygnąć niejasności wokół sytuacji w Polsce, czasem pojawiające się w Niemczech u niektórych polityków, poprzez wizytę polityków niemieckich w Polsce - powiedział Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski podczas wywiadu w TVP Info.

Minister przedstawił wyjaśnienia ambasadora Niemiec dotyczące zarzutów części niemieckich parlamentarzystów, jakoby demokracja w Polsce była zagrożona. 

- Ambasador zwracał uwagę, że jednak są to nieoficjalne najczęściej wypowiedzi. Ne mają one poparcia w informacjach, jakie płyną z Polski. Być może kierują się jakimiś wrażeniami pierwszymi - poinformował.

Witold Waszczykowski stwierdził, że najlepszym potwierdzeniem dobrego stanu demokracji w Polce jest fakt, iż komisją spraw zagranicznych kieruje Grzegorz Schetyna.

 - Jedną z najistotniejszych komisji w polskim Sejmie, to jest komisją spraw zagranicznych, w dalszym ciągu kieruje lider największej opozycyjnej partii Grzegorz Schetyna. To przeczy podejrzeniom, że w Polsce dokonuje się jakaś dyktatura, tym bardziej zamach stanu - mówił Minister.

 Fot. TVP Info

Zapraszamy do obejrzenia całości wywiadu dla TVP Info

 

 

Lista aktualności