Jesteśmy dumni, że reprezentujemy polską wieś

- Prawo i Sprawiedliwość jest i chce być nadal partią polskiej wsi. Polska wieś to wielki zasób nie tylko pracy na roli, ale również wielki zasób wartości, na których opiera się nasza Ojczyzna - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach.

Dodał, że polska wieś, w ciągu ostatnich lat rządów PiS, dokonała bardzo dużo postępu.

- Chcemy ją wesprzeć poprzez rożnego rodzaju posunięcia. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - przypomniał.

Wspomniał, iż stanowisko dla Janusza Wojciechowskiego jako komisarza ds. rolnictwa to najważniejsza funkcja jaką dotychczas uzyskaliśmy w Unii Europejskiej.

- Janusz Wojciechowski to człowiek od dziesięcioleci związany z rolnictwem, wywodzi się z polskiej wsi. Ma ideę polskiego i europejskiego rolnictwa. Będzie to realizował - oznajmił.

Zaznaczył, że oddając głos na Prawo i Sprawiedliwość, na listę nr 2, możemy być pewni, że dobry czas dla Polski będzie trwał.

Jak kontynuował Premier Mateusz Morawiecki, aby polska wieś była ostoją tradycji i jednocześnie nowoczesności musi być prowadzona polityka oparta o rozwój, równe prawa.

- Chcemy, aby polscy rolnicy mogli konkurować z rolnikami z całej Europy. Wierzę, że polska wieś zostanie doceniona za tradycję i nowoczesność, za rozwój i ogromne sukcesy - powiedział.

Była Premier Beata Szydło podkreśliła, że wsparcie dla polskiego rolnictwa i polskiej wsi jest niezwykle ważne i trzeba o nie walczyć.

- To, że dziś w Polsce żyje się lepiej to zasługa tych, którzy nam zaufali. Wierzę, że zrobimy wspólnie bardzo dużo dobrego. Proszę, abyśmy razem poszli w biało-czerwonej drużynie. Zrobimy wszystko, aby Was nie zawieść. Jesteśmy tacy jak Wy i tak jak Wam, zależy nam na Polsce - podsumowała.


Lista aktualności