Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków

- Stawką nadchodzących wyborów jest przyszłość Polaków i przyszłość Polski. Ubóstwo poniża i odbiera godność, a nam udało się ograniczyć to zjawisko. Przywrócenie godności Polakom jest naszym wielkim celem - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie.

Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość inwestuje w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u podstaw naszej cywilizacji.

- Polacy są tolerancyjni. Zgoda i szacunek są w naszej naturze, ale nie można mylić tolerancji i afirmacji. Mówimy „Nie!” atakowi na dzieci. Nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskich rodzin. Nasz program jest odważny, ale realny. To program, który zrealizujemy - oznajmił.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że składane przez Prawo i Sprawiedliwość obietnice, zostaną dotrzymane i zmienią Polskę na lepsze.

- Nowa Piątka PiS jest prorozwojowa, to inwestycja w przyszłość. Zerowy PIT ma powstrzymać emigrację, chcemy, aby młodzi ludzie zostawali w Polsce. Chcemy zapewnić im realne warunki do pracy. Dla nas europejskość to lepsze życie Polaków, to zapewnienie połączeń komunikacyjnych - kontynuował.

Zaznaczył, że chce być Premierem nie dla elit, a dla zwykłych ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.

- Fundamentem zmian, które chcemy wprowadzić jest wiarygodność - powiedział.

Podkreślił, że Europa jest silna swoją różnorodnością, a Polska jest w stanie dużo dać UE.

- Kierujemy do PE silną reprezentację, która będzie broniła polskiej racji stanu. Chcemy wpływać na losy Europy. Już, wspólnie z V4, udało nam się odmienić politykę migracyjną. Wierzę, że duch, który jest w nas, pozwoli nam realizować nasze ambicje ku lepszemu życiu dla polskich rodzin - oznajmił.

Europoseł PiS Tomasz Poręba przypomniał, że za czasów PO funkcjonowała filozofia, przez którą wiele regionów było wykluczonych.

- My proponujemy zrównoważony rozwój, inwestowanie w całą Polskę. Nie dzielimy Polaków, chcemy, aby w każdym regionie mieli szansę realizować swoje marzenia, a dzięki przedefiniowaniu kierunków rozwoju, budujemy przyszłość naszego kraju - poinformował.

Dodał, że plan Prawa i Sprawiedliwości dotyczący rozwoju Polski dedykowany wszystkim Polakom, jest spójny z polityką rozwoju UE.  

Europoseł PiS Tomasz Poręba, podczas Konwencji PiS przedstawił Deklarację Europejską Prawa i Sprawiedliwości, która została podpisana przez liderów list do PE.


Lista aktualności