Konferencja #LukaVAT

- W latach 2012-2014 były alarmujące raporty pokazujące lukę VAT i fakt, że jest ona coraz większa. Zabrakło odpowiedzialności i woli walki z patologiami. Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ciągu 3 lat nadrobił tę lukę - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas Konferencji #LukaVAT, która odbyła się w Warszawie.  

Dodał, że do walki z mafiami VAT-owskimi zastosowane zostały nowe technologie.

- Luka VAT spowodowała mniejszą liczbę miejsc pracy, mniej pieniędzy w kieszeniach Polaków, mniej pieniędzy, które można byłoby przeznaczyć na programy społeczne, jak chociaż na program Rodzina 500+. Przywróciliśmy realne warunki konkurencyjności na rynku polskim. Niektóre karuzele VAT-owskie obejmowały kilka-kilkanaście krajów. Współpraca w ściągalności VAT między tymi krajami jest kluczowa - oznajmił.

Podkreślił, że uszczelnianie podatku i dobre zarządzanie budżetem to nie tylko weryfikacja uszczelnień, ale też uproszczenia, które prowadzą do lepszych działań rynkowych, do ich optymalizacji.

- Uważam, że przyczyną tego minicudu gospodarczego jest ściągalność podatku VAT, czyli sprawność państwa, determinacja, profesjonalizm, odpowiedzialność i rzetelność - stwierdził.

Poinformował, że swoimi rozwiązaniami, Rząd PiS dzieli się z państwami UE.

- Pytają nas o to inne państwa, a Komisja Europejska chwali nas za te sukcesy. Również po ogłoszeniu Nowej Piątki PiS uznano, że mamy możliwość finansowania tych programów. Poważnie podchodzimy do instytucji państwa, do zarządzania państwem. Nasz model to model państwa solidarnościowego, rozwijającego się, gotowego na nasz skok w nowoczesność - powiedział.

Lista aktualności