Afery PO i niespełnione obietnice Rafała Trzaskowskiego

- Przy ul. Wiejskiej trwa właśnie montaż tablic dot. spraw, z którymi związek ma między innymi Rafał Trzaskowski, członek Platformy Obywatelskiej, były minister w rządzie Donalda Tuska - poinformował Poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Zachęcił wszystkich, którzy zapomnieli już, co było w latach 2007-2015, a z czym w Warszawie mamy do czynienia także obecnie, do odwiedzenia wystawy przy ul. Wiejskiej 12.

- Wystawa ta będzie dostępna do 29 czerwca - oznajmił.

Poseł Paweł Lisiecki dodał, że to, co możemy na niej zobaczyć to m.in. afera hazardowa, afera stoczniowa, afera OFE, afera Amber Gold i wiele innych.

- Rafał Trzaskowski jest znany w kręgach politycznych od dawna. Przypomnijmy, że odpowiadał on m.in. za kampanię prezydencką pani Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił.

Zaznaczył, że w trakcie kampanii wyborczej 2018 r. obiecywał Warszawiakom, że będzie prezydentem stolicy na pełną kadencję. Obiecywał milion drzew, likwidację kopciuchów, darmową komunikację dla młodzieży - nic z tego nie zrealizował.

Na opublikowanych tablicach jest również sprawa, która w 2019 roku wywołała wiele kontrowersji - awaria oczyszczalni ścieków Czajka, wybudowana za bardzo duże pieniądze.

- Pan Rafał Trzaskowski lubi podkreślać niezależność samorządu, ale sam ma problemy np. z wypłatą pożyczek dla przedsiębiorców, na które pieniądze zostały przeznaczone przez rząd - powiedział Poseł Krzysztof Sobolewski.

Lista aktualności