A1 to kręgosłup komunikacyjny Polski

- To pierwsza 3-pasmowa autostrada, która rozładuje ruch w Polsce centralnej - powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Słostowicach podczas otwarcia kolejnego, ponad 50 km odcinka autostrady A2.

- W tym roku oddajemy ponad 440 km dróg ekspresowych i autostrad. To rekordowy rok, który przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy - poinformował.

Jak podkreślił, autostrada A1 to kręgosłup komunikacyjny Polski.

- Mamy do czynienia z uzupełnieniem infrastruktury, które jest niezwykle potrzebne w rozwoju sieci komunikacyjnej naszych miast. Chcemy, aby te drogi budowały w przyszłości perspektywy gospodarcze. Będziemy mogli zwiększyć potencjał gospodarczy na poziomie regionów - oznajmił.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznaczył, że „pół roku przed terminem jesteśmy pod pełnym ruchem na 56 km A1”.

- W połowie przyszłego roku te 56 km będzie już w pełni do dyspozycji wraz z parkingami, drogami serwisowymi. Mamy również nadzieję, że 24-km odcinek Mirbudu również będzie w połowie roku dostępny i już w wakacje pojedziemy bezpieczną autostradą A1 na wybrzeże od południowej granicy państwa - mówił.

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda podkreślił, że „otwarcie tej drogi jest aortą gospodarczą w naszym kraju”.

- To dobra inwestycja, chociażby dlatego, że w dużej części współfinansowana ze środków europejskich. Wszystkie drogi budowane w Polsce są przede wszystkim po to, aby ożywiać polską gospodarkę. Nie ma możliwości rozwoju regionalnego i gospodarczego bez nowych odcinków dróg - stwierdził.

Lista aktualności