18.05.2021
W Polskim Ładzie centralne miejsce dla seniorów

– W Polski Ład znalazło się centralne miejsce dla naszych seniorów. Jest to dopełnienie ich wielkiego wkładu w odbudowę Polski. Gdyby nie oni tej Polski by nie było, nie możemy o nich zapominać – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Kończyskach.

Zaznaczał, że jesień życia nie musi oznaczać bezsilności, czy samotności, a może ona upływać na spotkaniach, na aktywności zawodowej.

– Chcemy, żeby jesień życia nie była czasem samotności, bezsilności, lecz żeby była czasem, gdzie możecie liczyć na pomocną dłoń wyciągniętą od waszych sąsiadów, bliskich, ale także samorządów i państwa polskiego. To jesteśmy wam winni i za wszystko, co zrobiliście w życiu dla Polski, dla waszych dzieci, bliskich, gorąco, z całego serca dziękuję – dodał.

Wśród działań programu Polski Ład na rzecz seniorów wymieniał zarówno zwolnienie z podatku emerytur do 2500 zł, jak i zwolnienie z podatku osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale zdecydują się nie pobierać świadczenia, lecz kontynuować pracę zawodową.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...