01.08.2019
To była walka o przyszłość Polski i świata

– Jesteśmy winni wdzięczność i pamięć Powstańcom Warszawskim, którzy walczyli o przyszłość narodu i elementarne wartości, takie jak miłość do Ojczyzny, wierność, honor i prawda – mówił Premier Mateusz Morawiecki w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jak dodał, nie byłoby dzisiaj wolnej Polski bez Ich odważnej postawy.

– Powstańcy Warszawscy są na pierwszym miejscu w panteonie naszych wszystkich bohaterów. To była walka o przyszłość nie tylko Polski, ale o przyszłość świata. Powstańcy Warszawscy walczyli o lepszą Polskę, o to, żeby nasza Ojczyzna mogła istnieć – przypomniał.

Zaznaczył, że ?w oparciu o tamte czyny i tamtą walkę budujemy naszą przyszłość?.

– Oni w ten sposób zwyciężyli – powiedział.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...