26.03.2019
Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący programu Emerytura+

– Z radością mogę powiedzieć, że Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący programu Emerytura+. W naszym programie gospodarczo-społecznym dbamy o zarobki polskich rodzin. Mówimy o europejskim poziomie zarobków. Chcemy, żeby rok do roku była to coraz bardziej godna emerytura – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z Minister MRPiPS Elżbietą Rafalską w KPRM.

Podkreślił, że działania rządu Prawa i Sprawiedliwości mają na celu poprawę losu osób starszych.

– Przywróciliśmy wiek emerytalny, zwiększyliśmy emeryturę minimalną – to wypełnianie naszych obietnic. Wiarygodność jest dla nas rzeczą bezcenną. To, że Polska dziś rozkwita jest również zasługą emerytów. Dziękuję za to, że budowaliście Polskę. Chcemy dziś dzielić się z Wami owocami wzrostu gospodarczego – mówił.

Minister Elżbieta Rafalska dodała, że program Emerytura+ jest realizowany zgodnie z harmonogramem.

– Z dodatku Emerytura+ skorzysta liczna grupa emerytów i rencistów, niezależnie od tego, jakie świadczenie otrzymują. To 9,8 mln osób uprawnionych – poinformowała.

Przeczytaj również

Wiceprezes PiS Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu: Projekt ustawy o bezpieczeństwie Polaków na stole

W piątek, 17 kwietnia, Wiceprezes PiS i kandydat na Premiera RP Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla w ramach cyklu #PrzebudzeniePL. Ratunek dla polskiego przemysłu i Grupy Azoty Wiceprezes...