17.06.2019
Okrągły stół edukacyjny

– Dziękuję wszystkim uczestnikom debaty. Jesteśmy otwarci na dalsze zmiany, które usprawnią funkcjonowanie całego systemu edukacji narodowej – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas kolejnej tury rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym.

Zapewnił, że pomysły zgłoszone i uzgodnione podczas obrad będą w miarę możliwości wdrażane.

– Wraz z Ministrem Dariuszem Piontkowskim będziemy starali się przekształcać wszystkie pomysły na propozycje – czy to ustawowe, czy różnych rozporządzeń, które będą mogły zmieniać działania w obszarze edukacji – oznajmił.

Jak dodał, to m. in. jakość kształcenia nauczycieli, obszary związane z metodyką, egzekwowaniem jakości kształcenia i dopasowaniem mechanizmów wynagradzania do tej jakości kształcenia.

– Rola rodziców w systemie edukacji jest niezwykle istotna, bo to właśnie oni patrzą przez pryzmat swoich dzieci, młodzieży i bardzo chcą partycypować, brać udział w procesie kształcenia, w poprawie całego systemu – tłumaczył.

Przypomniał także, że w sumie tegoroczna podwyżka będzie jedną z największych podwyżek w trakcie jednego roku i poprawi sytuację finansową nauczycieli.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...