Z jakiej paki Tusk

W odpowiedzi na słowa D. Tuska „z jakiej paki ma pan otrzymać reparacje od Niemiec” Rzecznik PiS Rafał Bochenek wraz z Europosłami Tomaszem Porębą oraz Dominiakiem Tarczyńskim zorganizowali konferencję prasową pod hasłem #zJakiejPakiTusk.

- D. Tusk z agresją zareagował na pytanie o reparacje wojenne od Niemiec. To pokazuje, gdzie są jego mocodawcy. Doskonale widzimy przeszłość i bagaż doświadczeń politycznych przewodniczącego PO. Tegoroczne wybory są bardzo ważne, ponieważ będziemy dokonywać wyboru między rządem realizującym polski interes narodowy, a rządem, który będzie partią interesu niemieckiego - zaznaczył Rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Europoseł Tomasz Poręba podkreślił, że dokonania przewodniczącego PO odbiegają od realizacji interesu polskiego.

- Dokonania polityczne D. Tuska są dalekie od interesów Rzeczpospolitej. Polska najbardziej doświadczyła II wojny światowej, a przewodniczący PO pyta „z jakiej paki” mamy się domagać reparacji wojennych od Niemiec. Przekaz o polityce proniemieckiej wybrzmiewa od innych polityków PO. R. Trzaskowski uważa, że CPK nie jest nam potrzebny, ponieważ w Niemczech jest lotnisko, z którym będzie mam trudno konkurować - oznajmił.

Wskazał, że D. Tusk nie walczył o miejsca pracy, o utrzymanie polskich stoczni, czy o bezpieczeństwo energetyczne Polski.

- Stocznie niemieckie rywalizowały z polskimi stoczniami. D. Tusk nie skierował do polskich stoczni pomocy publicznej i nie uratował tych miejsc pracy. Politycy PO w PE głosowali przeciwko budowie  drogi Via Carpatia. D. Tusk nie zareagował na budowę Nord Stream. Ten projekt był nazywany w PO projektem biznesowym. Dlatego pytamy „z jakiej paki” D. Tusk w Polsce? Będziemy o to pytać do wyborów, ponieważ czeka nas wybór za Polską albo interesem zewnętrznym - stwierdził.

Europoseł Dominik Tarczyński wymienił istotne inwestycje i przedsięwzięcia, którym byli przeciwni politycy PO.

- „Z jakiej paki” to język patologiczny. W ten sposób żaden polityk nie powinien mówić o tragedii II wojny światowej. Czy D. Tusk zapomniał o wszystkich zbrodniach na Polakach w czasie II wojny światowej? Politycy PO realizują niemiecki interes. Oni byli przeciwni budowy Via Carpatia, budowy muru na polsko-białoruskiej granicy, czy przekopu Mierzei Wiślanej. Negując sprawę reparacji wojennej PO pokazuje niezrozumienie polskiego interesu - podkreślił.


Lista aktualności