Wzmacniamy polski przemysł zbrojeniowy

- Przemysł zbrojeniowy staje się ważniejszym elementem obrony państwa, ale także gwarantem bezpieczeństwa dla innych. Polska przystąpiła także do wspólnego programu zakupu amunicji. Od dawna na to czekaliśmy. Polskie starania oraz pomoc Ukrainie została doceniona w Brukseli. Polska podnosi woje zdolności produkcyjne, ale także w zakresie wsparcia w zakładach zbrojeniowych. Będziemy dalej dostarczać amunicję na Ukrainę - oznajmił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Nowej Dębie.

Jak dodał, Rada Ministrów przyjmie program wspierający produkcję amunicji w różnych częściach naszego kraju.

- W całym NATO jest jej za mało. Czas pokoju poprzez wojnę na Ukrainie się skończył, dlatego bezpieczeństwo to nasz priorytet. Do końca roku mamy założenie przekazać łącznie do miliona sztuk amunicji Ukrainie. Chcemy produkować duże ilości pocisków artyleryjskich - bo ten rodzaj amunicji najbardziej sprawdza się na polu walki. Na Ukrainie toczy się walka o bezpieczeństwo i stabilność całej Europy. Wspólny program zakupów zbrojeniowych, o który Polska od dawna zabiegała został zatwierdzony. UE idzie tym samym tokiem co Polska - oznajmił.

 - Jesteśmy pod wrażeniem potencjały tej fabryki. To zwieńczenie oraz owoc starań w dziedzinie bezpieczeństwa. Powstaje tutaj amunicja do polskich armatohaubic KRAB. Sprawdza się bardzo dobrze na Ukrainie – poinformował Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Powiedział, iż możemy zwiększyć ilości produkcyjne.

- Jest to nasz cel, aby pomimo wspierania Ukrainy wypełniać nasze zasoby oraz wzmacniać moce produkcyjne. Nasze wsparcie będzie jeszcze bardziej efektywne dzięki współpracy z Komisją Europejską. Wojsko Polskie rozwija się i jest wyposażane w nowoczesną broń. Jesteśmy silni w sojuszach UE i NATO. Bardzo poważnie podchodzimy do naszych obowiązków i wzmacniamy zdolności obronne naszej Ojczyzny - zaświadczył.


Lista aktualności