Wzmacniamy polski potencjał zbrojeniowy

- Polska dokonuje ogromnych zamówień w naszych fabrykach. Tworzymy nowy potężny potencjał produkcji w kraju. Dajemy kapitał z budżetu państwa do polskich fabryk. W czasach rządów PiS jest to możliwe - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w fabryce zbrojeniowej w Stalowej Woli.

Jak zaznaczył, naprawa finansów publicznych zbudowała podstawę finansową pod realizację zamówień militarnych.

- Nie tylko w Stalowej Woli, ale w innych zakładach będą trafiały pieniądze z budżetu. Wycofujemy stary sprzęt, a tworzymy nowy. Zależy nam na budowaniu potencjału zdolności obronnych w naszym kraju. Pozyskanie dużej ilości pracowników oraz inżynierów jest kluczowe. Takie miejsca jak te były zamykane za naszych poprzedników. Produkowane są tutaj najnowocześniejsze armatohaubice KRAB. Są one bardzo wychwalane na Ukrainie. Zwiększamy produkcję maksymalnie, aby nasza armia była bardzo silna. Będą one także sprzedawane na zamówienia - dodał.

Oznajmił, iż powstają tutaj także nowoczesne wozy BORSUK.

- Dzięki kapitałowi produkcja tych pojazdów osiągnie 100 sztuk rocznie. Polscy inżynierowie są doceniani na całym świecie i efekty ich pracy są widoczne. Zasilenie finansowe polskich zakładów zbrojeniowych – na tym chcemy się szczególnie opierać. Jest niezwykle ważne, że nasi rodacy konstruują oraz budują najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany przez Wojsko Polskie. Polska jest bezpieczna, ale budując coraz większe bezpieczeństwo wzmacniamy nasz kraj oraz granicę Polski. Chcesz pokoju - szykuj się do wojny. Te słowa są prawdziwe jak nigdy wcześniej. Polska i jej spokój to priorytet - stwierdził.

Lista aktualności