Wszyscy Polacy zasługują na równe szanse na rozwój

- Wszyscy Polacy zasługują na równe szanse na rozwój - nie tylko ci z dużych metropolii, dlatego w ciągu ostatnich dwóch lat z programu Inwestycji Strategicznych do powiatu opoczyńskiego trafiło 200 mln złotych. Wszystko po to, żeby małe ojczyzny także rozwijały się jak najlepiej – mówił Premier Mateusz Morawiecki w Opocznie, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Jak podkreślił, Opoczno jest perłą i „nie może być tak, że takie perły chowane są pod korcem i ciężko im się rozwinąć, dlatego Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje program wyrównywania szans, program solidarnościowy”.

- Nigdy nie było takich środków dla tego powiatu na inwestycje w drogi, szpitale, jak obecnie. Włodarze mniejszych miejscowości często zastanawiali się, skąd wziąć pieniądze na podstawowe inwestycje lub wkład własny, gdy pojawiały się środki unijne - tłumaczył.

Zaznaczył, że „dziś, w ramach programu Inwestycji Strategicznych, finansujemy 90-95 proc. danej inwestycji”.

- To szczególnie ważne, aby rozwój gospodarczy, szansa na nowe miejsca pracy nie były tylko w wielkich metropoliach - mówił.

Podczas spotkania poruszono temat inflacji i programów, które mają zapobiegać odczuwaniu kryzysu na kieszeniach Polaków.

- Walczymy z inflacją w sposób bezpośredni, na różne sposoby. Wdrożyliśmy szereg działań, np. tarczę antyputinowską, obniżyliśmy VAT na żywność, energię, gaz, paliwo. Kilka miesięcy temu wdrożyliśmy dodatek osłonowy dla gospodarstw domowych - przypomniał.

Dodał, że interwencje, które przeprowadza rząd na rynkach bankowym, nawozowym, rolnym, mają służyć także temu, aby były miejsca pracy w przyszłości.

- Tak, jak udało nam się to podczas pandemii, tak i teraz będziemy ratować miejsca pracy oraz tworzyć nowe. Działamy na wielu polach. Są dwa modele polityki - jeden taki, jaki uprawiali nasi poprzednicy: zza biurka, którzy siedzieli i spoglądali zza okien. My jesteśmy partią i rządem, który działa dla Polski i dla Polaków – powiedział.

Podziękował także wszystkim tym, którzy pomagają naszym sąsiadom w tym trudnym czasie.

- Polska jest dzisiaj na ustach całego świata. Dawno nie mówiono o Polsce tak dobrze jak dzisiaj. Dziękuję Polakom za otwartość - otwarte serca i domy, że pokazaliśmy, czym jest nasza polska solidarność - stwierdził.

Zaapelował także o spójność i zgodę, by razem pokazać, że Polska jest w stanie wypracować takie rozwiązania, które będą oznaczały wysoki wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie, coraz bardziej zasobne portfele Polaków i dumę z naszej Biało-Czerwonej.

Lista aktualności