Wspieramy polski przemysł

- Zakłady Cegielskiego to symbol przemysłu i historia wspaniałego sukcesu. Lecz przed rokiem 2015 Cegielski to ogromne straty, zwolnienia ludzi i bardzo niskie obroty w porównaniu do czasów obecnych. Donald Tusk miał prostą receptę dla obywateli - prywatyzować firmy, zwalniać ludzi na bruk i nie podnosić pensji. Wielkie zakłady pracy upadały za rządów PO-PSL nie wspominając o stoczniach, kopalniach i hutach. 10 lat temu kiedy bezrobocie sięgało 15% - to ponad 2 mln ludzi bez pracy. Donald Tusk - premier bezrobocia, tak ludzie pamiętają tamte niedawne czasy. Wyjazd za granicę - to recepta dla ludzi, szczególnie młodych. Taka była bolesna prawda - oświadczył Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Poznaniu.

- 2015 rok był rokiem przełomu jeżeli chodzi o wzmocnienie Wojska Polskiego. Modernizujemy armię, wyposażamy w najnowocześniejszy sprzęt. W tej fabryce także powstaje wiele cennych elementów dla naszej armii - dodał Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Jak wspomniał, Zakłady Cegielski są symbolem polskiego przemysłu.

- Zamawiamy broń dla Wojska Polskiego w naszym kraju. Wspieramy PGZ i dlatego nasza armia wyposażona jest w broń chociażby z fabryki w Stalowej Woli i Radomiu. Włączamy polski przemył do łańcucha dostaw. Tak dzieje się w przypadku Cegielskiego. Chociażby elementy do programu Wisła, a więc do polskich patriotów, również mosty dla Wojska Polskiego są produkowane tutaj - poinformował.

- Czasy Donalda Tuska to czasy bezrobocia i bezduszności wobec polskiego pracownika. Dzięki uszczelnieniu budżetu za rządów PiS budżet kultury to ponad 100 % wzrostu od kiedy wzięliśmy odpowiedzialność za polskie sprawy - mówił Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

- Dzięki PiS i środkom rządowym wiele instytucji, narodziło się na nowo. Oświata, modernizacja infrastruktury oraz dbanie o służbę zdrowia to nie tylko poprawa jakości i rozwój w Poznaniu, ale w całej Polsce. Rząd inwestuje w kluczowe dla Polaków przedsięwzięcia. Wykorzystywane są wszystkie środki rządowe oraz unijne na najważniejsze i potrzebne projekty. Za czasów PO-PSL działo się zupełnie inaczej, a Polska popadała w ruinę - zaświadczył Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.


Lista aktualności