Wspieramy polską młodzież

- Internet otwiera świat dla dzieci i młodzieży. Istnieją także zjawiska niepożądane, jak przemoc, wrogość i nienawiść w sieci oraz tworzenie bańki wokół młodych ludzi, którzy czują się osamotnieni - to wielka potrzeba do kompensacji takich zjawisk - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Oławie.

Jak oznajmił - dziś w Zespole Szkół Nr 1 w Oławie uczestniczyłem w dyskusji z pedagogami i psychologami szkolnymi.

- Mamy ok. 30% dzieci i młodzieży, którzy potrzebują wsparcia we wszystkich szkołach w Polsce - musimy skonstruować odpowiedni dla nich system. Dyskutowaliśmy dzisiaj tutaj w szkole o systemie. Chcę szczególnie podziękować Pani Minister Marzenie Machałek, która od kilku lat uświadamia jak bardzo ważne jest systemowe podejście do chorób cywilizacyjnych, które zagrażają naszej młodzieży. Chcemy aby ta pomoc docierała do rodziców. Z wielkim trudem są w stanie pogodzić wysiłek zawodowy z życiem edukacyjnym i wychowaniem waszych dzieci - oświadczył.

Zaznaczył, iż chcemy, żeby państwo jak najbardziej wam dopomogło. Przeznaczamy dodatkowe pieniądze na ten cel.

- Chciałbym, żebyście pomagali nam tworzyć ten system, aby był jak najbardziej dopasowany do naszej młodzieży. Dziś odbyłem dyskusje wśród specjalistów o włączaniu dzieci z autyzmem do edukacji, aby nie zakłócać normalnego trybu edukacyjnego, ale go wzbogacać. Dla naszego rządu ważne jest stworzenie odpowiednich warunków dla polskich oraz ukraińskich dzieci. Chcemy pomóc nauczycielom oraz rodzicom, po to aby pomóc naszym pociechom, które narażone są na różne niebezpieczne zjawiska np. w internecie - poinformował.

Lista aktualności