Warto mieć dobry rząd na trudne czasy

- Węgla wystarczy. Jest wąskie gardło. My porty mamy, ich moc przeładunkowa jest duża, ale ogromna część nabrzeża jest sprzedana. Sprzedała ją Platforma Obywatelska. Zapewniam jednak, że nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu dlatego, że nie ma węgla - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Kórniku w Wielkopolsce.

Dodał, że sprawa węgla jest obecnie najbardziej emocjonująca.

- Zakup węgla nie jest prosty, ale Spółki działają i węgiel jest kupowany w dużych ilościach. Mamy zakupione 6,5 mln ton węgla zakupowe, ale będzie jeszcze więcej - oznajmił.

Zaznaczył, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości walczy z kryzysem, który jest spowodowany wojną. Podkreślił, że nasze społeczeństwo wykazało się ogromną empatią w stosunku do uchodźców i „teraz to jest najlepszy czas od "Solidarności".

- Tzw. opozycja totalna jest niespotykana na świecie. Oni często reprezentują niemiecki interes, ale w sprawach, które są ważne dla Niemców wszyscy mówią jednym głosem. Tak powinno być w Polsce. PO straciło władzę i mam nadzieję, że jej nie odzyska. Gdy doszliśmy do władzy to budżet państwa był bardzo mały. Przez prawie 7 lat naszych rządów wpływy do budżetu zwiększyły się o 820 mld zł - podkreślił.

Przypomniał, iż stworzono wielki pakiet programów społecznych.

- Wydajemy dwa razy więcej na służbę zdrowia. Zwiększyliśmy wydatki na obronę, oświatę, kulturę, zabytki, czy działalność społeczną. Wsparliśmy KGW i OSP, rolnictwo oraz rynek pracy podczas pandemii COVID-19. Mamy wzrost gospodarczy, będziemy korygować przyszłoroczny spadek. Dajemy radę w sytuacjach bardzo trudnych, a nasze zadłużenie spadło - powiedział.

Jak mówił, Prawo i Sprawiedliwość prowadzi politykę normalnej, uczciwej władzy, która powinna trwać. Druga strona jest zaprzeczeniem tej polityki niezależnie od tego, co mówią.

- Warto, żeby w tym trudnym czasie, gdzie jest wojna i zagrożenie recesji, aby był w Polsce taki dobry rząd. Ale bez Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie byłoby nas i tych wszystkich zmian, które są w Polsce - oznajmił.

Lista aktualności