Warto Być Polakiem!

- „Warto Być Polakiem” to były słowa, które wypowiadał Śp. Prezydent Lech Kaczyński - one towarzyszą dziś także nam – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

Dodał, że ta miesięcznica i jutrzejsza rocznica przypominają o drodze, którą Polska wybrała po odrzuceniu komunizmu. To droga do suwerenności i Polski, jako wielkiego państwa.

- Ci, którzy 100 lat temu budowali Polskę, toczyli ciężki bój, przeciwstawiano się im, podobnie jest dziś. Chciałbym, żebyśmy znali prawdę i ją głosili. A obecną trudną sytuację traktujmy, jako kolejny etap walki, ona zakończy się zwycięstwem – oznajmił.

Jak przypomniał, za naszą wschodnią granicą rozlewa się krew narodu ukraińskiego.

- Musimy zadać sobie pytanie, jaka droga prowadzi do sukcesu i rozwoju? Warto spojrzeć 104 lata wstecz, bo do odzyskania niepodległości doprowadziła myśl i czyn. Dziś polscy patrioci stoją przed trudnym zadaniem. Są wyzwania na drodze do upewnienia się, że będziemy bezpieczni i suwerenni, że nie znajdziemy się pod niczyim butem. Rzeczywistość polityczna wymaga czasem zmian, potrzebna jest jedność i odwaga - stwierdził.


Lista aktualności